Harmonizační cvičení

Harmonizační, energetické a zdravotní cvičení s prvky čchi kungu / čínské jógy

 

uvodni_studio_har
Čchi kung lze volně vyložit jako “umění pěstování životní energie“ (čchi – energie, kung – pěstování/práce). Je to staré čínské umění pro zdraví a dlouhověkost. V Číně je velmi oblíbeno a je součástí každodenního života. Je považované za léčebnou metodu a patří k tradiční čínské medicíně.

Harmonizační cvičení s prvky čchi-kungu si klade za cíl uvolnit v těle zablokovanou energii v energetických drahách (meridiánech). Volné proudění energie v meridiánech má přímý vliv na naše orgány a tím zlepšuje také náš celkový zdravotní stav. Stimuluje a podporuje samoléčící schopnost našeho organismu, krevní oběh, zvyšuje imunitu organismu proti onemocnění. Čchi-kung napravuje držení těla a celé páteře (bez poškozování obratlů), uvolňuje klouby, zlepšuje pružnost těla, zpevňuje svaly, uvolňuje emoce, zklidňuje a rozjasňuje mysl, zvyšuje odolnost proti stresu, doplňuje životní energii.

Je to nenáročné cvičení pro každého, kdo v dnešní uspěchané době hledá chvíli pro sebe, prožitek pro tělo i duši, to vše skrze pohyb i klid, hudbu i ticho,
meditaci a uvolnění. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie – ženy, muže, děti i seniory. Pohyb v čchi kungu je pomalý, plynulý, harmonický a ladný. Toto nenápadné, ale krásné cvičení dokáže vypěstovat velkou vnitřní sílu a odolnost. Zároveň získáte pocit lehkosti, uvolnění, pružnosti a síly, umožní vám prožitek „tady a teď“. Každé cvičení je ukončeno krátkou meditací.
1-DSCN9768
Lekce pro děti je přizpůsobená pro děti a je vedena formou příběhu s interaktivními prvky, s příjemnou hudbou. Probouzí v dětech fantazii, stimuluje jemnou motoriku a protahuje celé tělo (svaly, šlachy i vnitřní orgány). Do této lekce je včleněna také sestava Osm kusů brokátu (Ba Duan Jin), je to osm léčivých cviků. Řadí se mezi tradiční čínská cvičení. Celá lekce je ukončena krátkou relaxací s poutavým příběhem.

 

 

Lekce pro dospělé je vedena ve velmi uvolňující atmosféře s příjemnou hudbou. Učí vás správnému dechu a držení těla, mírnému pohybu, práci s vaší myslí. Cvičení působí na celé tělo, protahuje a posiluje svaly, šlachy i vnitřní orgány. Do této lekce jsou včleněna také tradiční čínská cvičení pro zdravá záda a další obohacující léčivé prvky. Celá lekce je ukončena krátkou léčivou meditací.

Pondělí: 17.30-18.30
18.30-19.30
Děti 7-14 let -začátečníci
Dospělí – začátečníci
Dobřichovický domek – Taneční sál

1-DSCN97601-DSCN97581-DSCN9757
DSCN9749 taneční sál

DSCN9840

 

 

Od ledna 2016 otevíráme další nové lekce harmonizačního cvičení! Nyní také v dopoledních hodinách s možností hlídání dětí!

Přesný čas i hodina bude upřesněna. Lekce budou probíhat ve večerních, ale i v dopoledních hodinách.

Otevíráme nové lekce pro dospělé zaměřené na tradiční čínské léčebné cvičení Osm kusů brokátu, které jsou osmi léčivými cviky. V této lekci jsou také zařazeny cviky zaměřené více na zdravá záda. Celá lekce je ukončena také léčivou meditaci!

Neváhejte se včas přihlásit nebo přijít lekci vyzkoušet! Kapacita je omezena! Své přihlášky zasílejte na e-mail: lucka.mut@seznam.cz nebo mě kontaktujte na tel.: 775 222 325 .

Možnost přijít i v průběhu kurzu na první ukázkovou lekci. Máte tak možnost se rozhodnout, zda se Vám lekce líbí a chcete pokračovat. Svou účast mi prosím potvrďte předem e-mailem nebo telefonicky!

S sebou
: pohodlné oblečení, protiskluzové ponožky (cvičení probíhá bez bot), láhev s pitím, pozitivní přístup a chuť vzít život do svých rukou.

Přijďte prožít pohodové a harmonické chvíle, které obohatí váš život a věnujte tento čas jen sami sobě. Budete vnímat své tělo, svůj střed, uvolnění, lehkost, sílu a radost.

Na hodinu přijďte prosím včas! Začínáme přesně!
Těším se na vás!