Nejlepší vysavače, od bezsáčkových přes bezdrátové až po mokré/suché modely, které si poradí s každým nepořádkem.

Chcete-li, aby byly domácí práce hračkou, budete potřebovat jeden z nejlepších vysavačů, aby vaše podlaha zůstala bez poskvrny. Nejlepší vysavač bude výkonný k vysávání prachu, nečistot a nečistot z vašich koberců a tvrdých podlah. Kromě toho by měl být lehký na používání, manévrovat v nepohodlných rozích a bez problémů přenášet nahoru a dolů po schodech.

S tolika dostupnými na trhu může být složité vědět, který z nich koupit pro váš domov. Chcete kabelový nebo bezdrátový? Nebo možná stojan 2 v 1, který se může proměnit v kapesní počítač pro malé úklidy. Pokud si opravdu chcete odpočinout a dát si nohy nahoru, nechte samovyprazdňovací robotický vysavač, aby veškerou těžkou práci udělal za vás.

Abych vám pomohla při rozhodování, sestavila jsem výběr těch nejlepších vysavačů právě teď, které vyhovují každému domu a rozpočtu.

Jaké jsou nejlepší a kvalitní vysavače?

Jako nejlepší vysavač jsem vybrala tyčový vysavač Xiaomi Mi Vacuum Cleaner. Tento cenově dostupný vysavač je vhodný pro téměř každou domácnost kvůli jeho všestrannému použití a lehkosti.

Nejlepší tyčový vysavač

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

  • Barva: Bílá
  • Hlučnost: 79 dB
  • Kapacita: 2500 mAh
  • Výkon: 50 W
  • Doba nabíjení: 5 h

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner je velice lehký a snadno ho „předěláte“ na kompaktní ruční vysavač. Lehké a zároveň silné materiály s kompaktním motor i baterie srazily váhu na pouhých 1,2 kg, takže i manipulace jednou rukou je snadná. Dosáhněte na těžce dostupná místa s použitím jen jedné ruky pro ještě pohodlnější úklid.

Nejlepší robotický vysavač

Jako druhý jsem vybrala Lauben Robot Vacuum 15BB, který se od výše uvedeného vysavače liší především použitím a typem. Jedná se o robotický vysavač. Robotický vysavač s mopem, specialista na zvířecí chlupy a alergeny, na všechny typy podlah, koberce, na jedno nabití zvládne vysát 100 m2 a nebo vysávat 90 minut.

Lauben-Robot-Vacuum

Lauben Robot Vacuum 15BB

  • Barva: Bílá
  • Rozměry: 320 mm (v), 320 mm (š), 75 mm (h)
  • Hmotnost: 3,1 kg

Nejlepší robotický vysavač Lauben Robot Vacuum 15BB má automatické dobíjení, plánovač úklidu, vysává a mopuje v jednom kroku, 5 módů pohybu, senzor proti nárazu, senzor proti pádu, dálkový ovladač, počet bočních štětců: 2, překoná překážku do 1 cm, HEPA filtr, hlučnost 63 dB.

Podívejte se, jak funguje v praxi

Robotický vysavač Lauben Robot Vacuum 15BB se stane vaším nejoblíbenějším pomocníkem v domácnosti, protože vás zbaví neoblíbeného vysávání a vytírání. Na jedno nabití vydrží v provozu až 90 minut a uklidí až 100 m2. Vysavač není třeba spárovat s vaším smartphonem a k jeho ovládání nepotřebujete speciální aplikaci. Na výběr máte z 5 úklidových módů, díky kterým si vysavač poradí se všemi druhy povrchů a situací. Potěší vás i jeho nízká výška 7,5 cm, dostane se tak totiž i pod nábytek. 

Nejlepší vysavač do auta

Vzhledem k tomu, že sama mám auto, ve kterém jezdí malé dítě a pejsek, tak jsem si pro Vás připravila doporučení nejlepšího vysavače do auta.

Baseus vysavač do auta

  • Barva: Černá

Vysavač do auta Baseus v kompaktním a moderním provedení. Vydrží až 18 minut na jedno nabití a součástí balení jsou i 2 nástavce pro lepší vysátí i špatně přístupných míst.

Nejlepší vysavač do auta se hodí pokud neradi používáte vysavače u benzínové pumpy, nebo potřebujete rychle vysát nepořádek z interiéru vašeho vozu. Poradí si i s chlupy od Vašich mazlíčů.

Nejlepší vysavač pro náročné

Připravila jsem si pro Vás na závěr i tento tyčový vysavač 3v1 Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9 se sacím výkonem 120 W. Pokud jste nároční na úklid a nebo toho nepořádku máte hodně, tak rozhodně doporučuji tento tyčový vysavač pro náročné.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9

  • Barva: Bílá

Tento tyčový vysavač zajistí jednoduché vysávání o vysokém výkonu. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9 je kvalitní vysavač, který pro provoz nemusíte zapojovat do elektrického vedení, takže vám odemkne svobodu v pohybu.

Jaký typ vysavače si mám koupit?

Ve skutečnosti je na výběr několik typů vysavačů, včetně stojatých, válcových, akumulátorových, ručních a robotických. Pokud jste na trhu noví, možná si nejste jisti, který typ je pro vás nejlepší. Zde je rychlý rozpis výhod a nevýhod každého z nich. 

Tyčový vysavač

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů. Sedí „vzpřímeně“ a při vysávání jej tlačíte před sebe. Jedná se o kabelový design, který nabízí spoustu výkonu. Mohou však být poměrně těžké a nepohodlné při používání po dlouhou dobu. Také nejsou nejlépe ovladatelné a obtížně se dostávají pod nábytek. Ty jsou nejlepší, pokud máte hodně koberců s vysokým vláknem. 

Klasický vysavač

Vyznačují se malým tělem, které se kutálí po podlaze, když jej táhnete za sebou. Jedná se o nejtradičnější design a je zvláště účinný na tvrdých podlahách. S tímto typem vysavače snadno dosáhnete pod nábytek a po schodech a navíc je s ním méně práce než se stojatým vysavačem. Nejsou však skvělé na vlasových kobercích, protože mnoho z nich nemá turbokartáč. Nakonec jsou to nejlepší pro domy s tvrdou podlahou. 

Bezšňůrový vysavač

Bezšňůrové vysavače v posledních letech prudce vzrostly. Původně byly navrženy pro rychlé rozlití, ale nyní se očekává, že nahradí modely s kabelem a pokryjí podlahy v celé domácnosti, než se vybije baterie. Nejsou tak výkonné jako kabelové typy, ale přibližují se a lehká, ovladatelná konstrukce z nich činí nejpříjemnější a nejpohodlnější typ pro použití. Jsou skvělé, pokud žijete v malém prostoru a neřešíte tvrdohlavé odpadky. Mezi jednotlivými použitími jej však budete muset nabít a nádobka se může rychle naplnit. reklama

Ruční vysavač

Ruční vysavače jsou ideální pro malé úniky a těžko dostupná místa. Nemohli byste jej použít k vysávání celého domu – je obvykle kompaktní a dostatečně malý, aby se dal držet v jedné ruce, a obvykle jej používáte na krátkou dobu. Nádobka se však může rychle naplnit a není vhodná pro zapuštěné vlasy. V dnešní době nejsou tak populární, aby se kupovaly samostatně, protože většina bezdrátových modelů může fungovat také jako ruční vysavače. 

Robotický vysavač

Robotické vysavače jsou tu již nějakou dobu, ale stále rostou na popularitě a jsou stále více rozvinuté. Ty se budou samy pohybovat po vašem domě nezávisle a budou čistit za pochodu. Stále budete muset vyprázdnit palubní kanystr, takže to není úplně handsfree, ale je to mnohem pohodlnější způsob čištění. Nejsou tak výkonné jako kabelové modely, ale dostávají se tam. Do robotických vysavačů se zavádějí další inovace, jako jsou samovyprazdňovací konstrukce a strojové učení k rozpoznání překážek.  

Kdy vyměnit vysavač

V závislosti na značce a modelu je vysavač dodáván s jednou až pětiletou zárukou. Ale v průměru by váš vysavač měl zůstat v dobrém provozním stavu po dobu osmi let. Většina výrobců nabízí prodloužené záruky, ale já je moc nedoporučuji, protože náklady na opravu budou pravděpodobně nižší než náklady na samotnou záruku.  

Hlavním příznakem, že je třeba vyměnit vysavač, je nedostatek sání – špatný sací výkon. Před zakoupením nového se však ujistěte, že jste vyměnili sáček, odstranili vlasy a jiné nečistoty z hlavy kartáčku, vyčistěte nebo vyměňte filtr nebo odstraňte případné ucpání hadice. Váš vysavač může také potřebovat nový hnací řemen, což je snadná a levná oprava. Pokud však máte zaplatit více než 50 procent ceny nového vysavače, doporučujeme zvážit nákup náhradního.

Zakoupením nového vysavače můžete využít některé z novinek. Mnoho modelů je nyní dodáváno s HEPA filtry, které zachycují mikroskopické částice, jako je prach, lupy a pyl, což je zvláště užitečné, pokud má někdo ve vašem domě alergii. Úroveň ochrany před alergeny můžete zvýšit výběrem utěsněného modelu, aby vzduch neunikal z trhlin a štěrbin a skutečně se dostal do HEPA filtru. 

Nejdramatičtější změnou ve světě vysavačů je široký výběr robotických vysavačů, které bez námahy udrží vaše podlahy čisté. Mohou dokonce jít za nábytek a pod postele, místa, kam se možná nedostanete, kdybyste tuto práci dělali sami. Většinu těchto robotů lze ovládat pomocí aplikace pro chytré telefony nebo pomocí Alexa či Google Assistant. 

Vysávat byste měli tak často, jak je potřeba. Pokud si všimnete, že se na vašich podlahách objevují chmýří a drobky, potřebuje vysát. Jednou týdně je obecně dobré vedení, ale pokud trpíte línáním domácích mazlíčků nebo alergií, možná to budete muset dělat častěji. To platí i pro oblasti s vysokým provozem.

Před vysáváním byste měli vždy utřít prach. Tímto způsobem se veškerý polétavý prach, který jste nenasbírali, usadí na podlaze a vysavač jej vysaje. Dělat to obráceně by bylo kontraproduktivní. 

Header text